Külön hálószoba, mégis boldog házasság?
A 94 éves Józsi bácsi egy nap nagy meglepetésre elveszi feleségül a 87 éves Magdi nénit.
A fél falu erről beszél, mindenki kíváncsian találgatja, milyen lesz az ifjú házasok élete.
Eljön az első nászéjszaka.
Lefekszenek, eloltják a lámpát, és hosszú csend telepszik a szobára.
Józsi bácsi óvatosan átnyúl a paplan alatt, megkeresi Magdi néni kezét, gyengéden megszorítja, aztán elégedetten elmosolyodik.
Néhány perc múlva már mindketten békésen alszanak.
Másnap este minden ugyanígy történik. Józsi bácsi ismét átnyúl, megszorítja a felesége kezét, majd nyugodtan álomba merülnek.
A harmadik este Józsi bácsi már megszokott mozdulattal nyúl át a paplan alatt, amikor Magdi néni halkan megszólal:
– Drágám… szerintem ma inkább hagyjuk.
Józsi bácsi ijedten felkönyököl.
– Miért, Magdikám? Csak nincs valami baj?
– Nincs semmi baj…
– Akkor miért ne?
Magdi néni nagyot sóhajt.
– Olyan fáradt vagyok… ma este nincs kedvem.

