A fiatal nő gyónni megy, hogy megvallja bűnét
Egy fiatalasszony egy vasárnap délután gyónni megy. Hosszú ideig térdel a gyóntatószékben, majd végül megszólal:
– Atyám, súlyos bűn nyomja a lelkemet. Házasságtörést követtem el.
A pap komoran hallgat egy pillanatig.
– Mondd csak, leányom… egyszeri botlás volt?
Az asszony lesüti a szemét.
– Nem, atyám. Sajnos többször is megtörtént.
A pap nagyot sóhajt.
– Az Úr irgalmas, de az őszinte bűnbánat fontos. Penitenciául azt szabom rád, hogy annyi gyertyát gyújts a Szűzanya oltáránál, ahányszor elkövetted ezt a bűnt.
Az asszony bólint.
– Megtehetem most rögtön?
– Természetesen. Menj csak, gyermekem. Mire végzel, itt leszek.
A nő sietve távozik.
Telik az idő.
Tíz perc.
Húsz perc.
Majdnem háromnegyed óra múlva végre újra megjelenik a templomajtóban.
Csakhogy nem egy-két csomag gyertyával érkezik, hanem egy talicskát tol maga előtt, amely roskadásig van pakolva.
A pap elkerekedett szemmel nézi.
– Jóságos ég… ennyi gyertyát még búcsúkor sem láttam egyszerre!
Az asszony zavartan elmosolyodik.
– Elnézést, atyám…
– Igen?
– Még fordulnom kell egyszer.
+1 VICC:
Gazsi megy gyónni. Beül a gyóntatószékbe..
– Plébános úr! Nagy a baj..
– Micsoda fiam!?
– Nagy bűnt követtem el..
– Gyónd meg hát nekem.
– Hát, tudja, loptam egy tyúkot.
– Ez nem olyan nagy bűn.. Meséld tovább..
– Hát loptam még kecskét is ám.
– Na ez már komolyabb ügy, de még nem olyan súlyos..
– De tudja tiszteletes úr, hogy mi a legnagyobb bűnöm?!
– Nem fiam nem tudom, áruld hát el!
– Megb***tam a jó ***** anyámat!
– Hát ez nagyon súlyos bűn, a feloldozáshoz el kell mondanod 1000 Miatyánkot.. no és a templom udvaron van egy öreg eperfa.. Azt estére kivágod, és összedarabolva berakod a fészerbe. Értetted!?
– Értettem plébános úr..
Eltelik egy kis idő, kimegy a pap a kertbe azt látja, hogy Gazsi bóklászik a fa körül, de még nem történt semmi sem.
– Mit csinálsz ott édes fiam, hát már rég ki kellett volna vágni azt a fát!
– Tudja plébános úr, én tipródom…
– Hát és min tipródsz?
– Hát azon, hogy plébános úr is **ssza meg a jó ***** anyját, aztán ketten hamarabb végzünk!

