10 hétköznapi tárgy, ami nem is olyan ártalmatlan, mint hinnéd
Sokféle dolog vesz minket körül, amelyek megkönnyítik és kényelmesebbé teszik az életünket. És hajlamosak vagyunk ezek közül néhányat úgy használni, hogy nem is gondolunk arra, hogy valóban szükségünk van-e rájuk. De ez nem a legjobb ötlet, mert kiderült, hogy még a kedvenc bugyibetétünk vagy fogkrémünk is káros lehet az egészségünkre, miközben még egy kényelmes táska is terjesztheti a baktériumokat.
Intim higiéniai termékek
Jelenleg rengeteg különböző intim higiéniai terméket használhatunk. A szakértők szerint azonban nem szabad túl gyakran használni őket, mert megváltoztathatják a természetes pH-szintet, ami szárazságot és egyéb kellemetlen érzéseket okozhat.
Különösen óvatosnak kell lenned az illatanyagokat és színezékeket tartalmazó termékekkel, mivel ezek az összetevők allergiát válthatnak ki.
Pamut táskák
Ha rendszeresen ugyanazt a pamut táskát hordod magaddal, az valószínűleg piszkos. A táskákat a műanyag zacskók alternatívájaként használjuk, és nem szoktuk kimosni őket. A pamut azonban más megközelítést igényel.
A legtöbben bevallják, hogy soha nem mosták ki a táskát, és ez hiba. Az élelmiszerek, különösen a hús, a hal, a gyümölcsök és a zöldségek elkerülhetetlenül élelmiszer-baktériumok megjelenéséhez vezethetnek a totóban. A veszélyes mikroorganizmusok elszaporodásának elkerülése érdekében legalább hetente egyszer vagy minden boltlátogatás után mossa ki a táskáját.
Ráadásul az újra használható pamut táskák nem is olyan környezetbarátok, mint gondolnánk. Előállításukhoz hatalmas mennyiségű vízre van szükség. Emellett nem mindig újrahasznosíthatók, mivel a szövetre nyomtatott márkalogók legtöbbször PVC-t tartalmaznak.
Csipkés fehérnemű
Ez a szépnek tűnő fehérnemű valójában sok problémát okozhat. A csipkével díszített bugyik nagyon gyakran dörzsölik vagy szorítják az ezen a területen lévő érzékeny bőrt. Ráadásul a szintetikus anyagok, a selyem és a poliészter megtartják a hőt és a nedvességet. Ez kedvező környezetet teremt a baktériumok szaporodásához.
Ideális esetben a fehérneműknek pamutból kell készülniük, vagy legalább középen pamutbéléssel kell rendelkezniük. Ez nem jelenti azt, hogy teljesen el kell felejteni a csipkét, de a legjobb, ha csökkenti az ilyen típusú fehérneműk viselésének idejét.
Menstruációs csészék
A menstruációs csészéket az orvostársadalom biztonságosnak tartja. Bár a negatív következmények nem valószínűek, mégis jobb, ha védekezel, és tisztában vagy az összes kockázattal.
A nem megfelelő méretű csésze irritációt okozhat. A fertőzés elkerülése érdekében a használat előtt és után mindenképpen mosson alaposan kezet és csészét. Ezek az egyszerű szabályok segítenek elkerülni sok kellemetlen következményt. Emellett a menstruációs kehely használata előtt figyelmesen olvassa el a használati utasítást.
Bugyibetétek
A szakértők szerint nem szabad folyamatosan bugyibugyit használni. Ezek ugyanis negatívan befolyásolják a nők egészségét. Ne feledje, hogy a bugyibetéteket nem arra szánják, hogy egész nap viseljék. Ha mégis használnia kell őket, 3-5 óránként cserélje őket, hogy megakadályozza a baktériumok elszaporodását.
Nedves törlőkendők
Elsőre nagyon praktikusnak tűnik. A nedves törlőkendőket mindig magadnál tarthatod a táskádban, és gyakran segítenek kínos helyzetekben.
De itt is vannak buktatók. Baktériumokat terjeszthet, ha egyszerre több felületen használod. Ezért jobb, ha a jó öreg szappant és vizet használod, ha egy kis takarítást kell végezned.
Ráadásul a legtöbb nedves törlőkendő olyan mikroműanyag-szálakat tartalmaz, amelyek nem bomlanak le. Amikor a tengerbe kerülnek, károsítják a tengeri élővilágot.
Pamutkorongok
A vattakorongok segítenek eltávolítani a sminket, és tonikot vagy bármilyen más bőrápoló terméket felvinni az arcra. Biztonságosnak és igen praktikusnak tűnnek.
Azonban valószínűleg észrevetted már, hogy a pamutkorongok valójában több folyadékot szívnak magukba, mint amennyit végül kiadnak. Ráadásul a pamut meglehetősen durva anyag, és káros lehet az érzékeny bőrre. A szálak a szemedbe és a szempilláidba kerülhetnek. És ezek a korongok a smink eltávolításában sem segítenek igazán jól.
Fogkrém
Ez olyan fogkrémekre utal, amelyekben mikroműanyagok vannak, amelyek a fogzománc felületének fehérítésére és csiszolására szolgálnak. A probléma az, hogy ezek a mikroműanyagok az egészségünkre káros méreganyagokat tartalmazhatnak.
A mikró műanyagokat tartalmazó fogkrémek kivonása a piacról szintén segíthet a környezetnek.
Glitter
Az emberek már évtizedek óta használnak csillámporokat tárgyak díszítésére. A különböző időkben a csillámporokat kövekből, üvegből, sőt még rovarokból is készítették. A modern csillámok többnyire alumíniumból és műanyagból készülnek. Az utóbbi időben divatba jött, hogy a smink részeként csillámot visznek fel az arcra, ez azonban igen veszélyes lehet.
Az apró részecskéket belélegezhetjük, vagy az elfogyasztott élelmiszerekkel bejuthatnak a szervezetünkbe. Ez ugyanolyan káros lehet, mint a kipufogógázok belélegzése. Ráadásul a csillámpornak nagyon éles szélei vannak, ezért a legjobb, ha ügyelsz arra, hogy ne kerüljön a szemedbe.
WC-papír
Kiderült, hogy a közönséges WC-papír is káros lehet az egészségünkre. A gyártási folyamat során ugyanis különböző vegyi anyagokat használnak fel, amelyek közül néhány veszélyes lehet.
Tudósok végeztek egy tanulmányt, amely kimutatta a PAH-ok, a ftalátok és az SVCOC megemelkedett szintjét bizonyos típusú WC-papírokban. Úgy vélik, hogy ez növelheti a rák kockázatát.
Az illatosított vécépapír pedig irritálhatja a húgycsövet, illetve egyes nőknél húgyúti fertőzéseket okozhat.